TLV1117-33IDCYR
TLV1117-33IDCYR
Part Number :
TLV1117-33IDCYR
Manufacturer :
Texas Instruments
Description :
IC REG LIN 3.3V 800MA SOT223-4
Datasheet :
TLV1117-33IDCYR.pdf
Category :
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3958
Delivery Services :
TLV1117-33IDCYR
Comments
    TLV1117-33IDCYR Specifications
    Category:
    Package/Case:
    TO-261-4, TO-261AA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    OutputConfiguration:
    Positive
    OutputType:
    Fixed
    NumberofRegulators:
    1
    Voltage-Input(Max):
    15V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    3.3V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    1.3V @ 800mA
    Current-Output:
    800mA
    Current-Quiescent(Iq):
    Current-Supply(Max):
    PSRR:
    75dB (120Hz)
    ControlFeatures:
    ProtectionFeatures:
    Over Current, Over Temperature
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    MountingType:
    Surface Mount
    TLV1117-33IDCYR FAQ
    1. How to order TLV1117-33IDCYR on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the TLV1117-33IDCYR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TLV1117-33IDCYR?
    TLV1117-33IDCYR Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.