TLV2217-25KTPR
TLV2217-25KTPR
Part Number :
TLV2217-25KTPR
Description :
IC REG LIN 2.5V 500MA 2POWERFLEX
Datasheet :
TLV2217-25KTPR.pdf
In Stock :
77550
Delivery Services :
TLV2217-25KTPR
Comments
    TLV2217-25KTPR Specifications
    Package/Case:
    TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Bulk
    Series:
    ProductStatus:
    Obsolete
    Voltage-Input(Max):
    12V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    2.5V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.5V @ 500mA
    Current-Output:
    500mA
    PSRR:
    62dB (120Hz)
    ControlFeatures:
    ProtectionFeatures:
    Over Current, Over Temperature, Over Voltage
    OperatingTemperature:
    0°C ~ 125°C
    MountingType:
    Surface Mount
    TLV2217-25KTPR FAQ
    1. How to order TLV2217-25KTPR on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the TLV2217-25KTPR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TLV2217-25KTPR?
    TLV2217-25KTPR Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.