TLV707185PDQNR
TLV707185PDQNR
Part Number :
TLV707185PDQNR
Description :
IC REG LINEAR 1.85V 200MA 4X2SON
Datasheet :
TLV707185PDQNR.pdf
In Stock :
3000
Delivery Services :
TLV707185PDQNR
Comments
    TLV707185PDQNR Specifications
    Package/Case:
    4-XDFN Exposed Pad
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-Input(Max):
    5.5V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    1.85V
    Voltage-Output(Max):
    VoltageDropout(Max):
    0.36V @ 150mA
    Current-Output:
    200mA
    Current-Quiescent(Iq):
    50 µA
    Current-Supply(Max):
    PSRR:
    70dB ~ 50dB (100Hz ~ 1MHz)
    ControlFeatures:
    Enable
    ProtectionFeatures:
    Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Reverse Polarity
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    TLV707185PDQNR FAQ
    1. How to order TLV707185PDQNR on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the TLV707185PDQNR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TLV707185PDQNR?
    TLV707185PDQNR Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.