TPMD227K010R0035
TPMD227K010R0035
Part Number :
TPMD227K010R0035
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Datasheet :
TPMD227K010R0035.pdf
Category :
Tantalum Capacitors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
544
Delivery Services :
TPMD227K010R0035
Comments
    TPMD227K010R0035 Specifications
    Category:
    Tantalum Capacitors
    Package/Case:
    2917 (7343 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    TPM
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    220 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    10 V
    Type:
    Molded
    ESR(EquivalentSeriesResistance):
    35mOhm
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Lifetime@Temp:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
    Height-Seated(Max):
    0.122 (3.10mm)
    LeadSpacing:
    ManufacturerSizeCode:
    D
    Ratings:
    Features:
    General Purpose
    TPMD227K010R0035 FAQ
    1. How to order TPMD227K010R0035 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the TPMD227K010R0035 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TPMD227K010R0035?
    TPMD227K010R0035 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.