TPS549D22RVFR
TPS549D22RVFR
Part Number :
TPS549D22RVFR
Manufacturer :
Texas Instruments
Description :
IC REG BUCK ADJ 40A 40LQFN
Datasheet :
TPS549D22RVFR.pdf
Category :
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
2865
Delivery Services :
TPS549D22RVFR
Comments
    TPS549D22RVFR Specifications
    Category:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    SWIFT™, D-CAP3™, Eco-Mode™
    ProductStatus:
    Active
    Function:
    Step-Down
    OutputConfiguration:
    Positive
    Topology:
    Buck
    OutputType:
    Adjustable
    NumberofOutputs:
    1
    Voltage-Input(Min):
    4.5V
    Voltage-Input(Max):
    22V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    0.6V
    Voltage-Output(Max):
    5.5V
    Current-Output:
    40A
    Frequency-Switching:
    Selectable
    SynchronousRectifier:
    Yes
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C (TJ)
    MountingType:
    Surface Mount
    TPS549D22RVFR FAQ
    1. How to order TPS549D22RVFR on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the TPS549D22RVFR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TPS549D22RVFR?
    TPS549D22RVFR Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.