TYA2016103R3M-10
TYA2016103R3M-10
Part Number :
TYA2016103R3M-10
Manufacturer :
Laird-Signal Integrity Products
Description :
FIXED IND 3.3UH 1.1A 307MOHM SMD
Datasheet :
TYA2016103R3M-10.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
108
Delivery Services :
TYA2016103R3M-10
Comments
    TYA2016103R3M-10 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0806 (2016 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    TYA201610
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Metal
    Inductance:
    3.3 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.1 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.4A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    307mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0806
    TYA2016103R3M-10 FAQ
    1. How to order TYA2016103R3M-10 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the TYA2016103R3M-10 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TYA2016103R3M-10?
    TYA2016103R3M-10 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.