TYS252012L1R0N-10
TYS252012L1R0N-10
Part Number :
TYS252012L1R0N-10
Manufacturer :
Laird-Signal Integrity Products
Description :
FIXED IND 1UH 1.93A 83 MOHM SMD
Datasheet :
TYS252012L1R0N-10.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
66380
Delivery Services :
TYS252012L1R0N-10
Comments
    TYS252012L1R0N-10 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1008 (2520 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    TYS252012L
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Material-Core:
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±30%
    CurrentRating(Amps):
    1.93 A
    Current-Saturation(Isat):
    2.59A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    83mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    110MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1008 (2520 Metric)
    TYS252012L1R0N-10 FAQ
    1. How to order TYS252012L1R0N-10 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the TYS252012L1R0N-10 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TYS252012L1R0N-10?
    TYS252012L1R0N-10 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.