UCR03EWPFSR022
UCR03EWPFSR022
Part Number :
UCR03EWPFSR022
Manufacturer :
Rohm Semiconductor
Description :
RES 0.022 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet :
UCR03EWPFSR022.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
9880
Delivery Services :
UCR03EWPFSR022
Comments
    UCR03EWPFSR022 Specifications
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    UCR
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    22 mOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.25W, 1/4W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Current Sense
    TemperatureCoefficient:
    0/ +250ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.034 W (1.60mm x 0.87mm)
    Height-Seated(Max):
    0.024 (0.60mm)
    NumberofTerminations:
    UCR03EWPFSR022 FAQ
    1. How to order UCR03EWPFSR022 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the UCR03EWPFSR022 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of UCR03EWPFSR022?
    UCR03EWPFSR022 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.