VLS201612HBX-2R2M-1
VLS201612HBX-2R2M-1
Part Number :
VLS201612HBX-2R2M-1
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
FIXED IND 2.2UH 1.85A 137MOHM SM
Datasheet :
VLS201612HBX-2R2M-1.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
801
Delivery Services :
VLS201612HBX-2R2M-1
Comments
    VLS201612HBX-2R2M-1 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0806 (2016 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    VLS-HBX-1
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Metal
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.85 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.67A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    137mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0806 (2016 Metric)
    VLS201612HBX-2R2M-1 FAQ
    1. How to order VLS201612HBX-2R2M-1 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the VLS201612HBX-2R2M-1 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VLS201612HBX-2R2M-1?
    VLS201612HBX-2R2M-1 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.