VLS3012CX-100M-1
VLS3012CX-100M-1
Part Number :
VLS3012CX-100M-1
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
FIXED IND 10UH 1.25A 324MOHM SMD
Datasheet :
VLS3012CX-100M-1.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
3620
Delivery Services :
VLS3012CX-100M-1
Comments
    VLS3012CX-100M-1 Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    VLS-CX-1
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.25 A
    Current-Saturation(Isat):
    1A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    324mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    3012
    VLS3012CX-100M-1 FAQ
    1. How to order VLS3012CX-100M-1 on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the VLS3012CX-100M-1 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VLS3012CX-100M-1?
    VLS3012CX-100M-1 Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.