VLS4012ET-1R0N
VLS4012ET-1R0N
Part Number :
VLS4012ET-1R0N
Description :
FIXED IND 1UH 2.5A 60 MOHM SMD
Datasheet :
VLS4012ET-1R0N.pdf
In Stock :
241
Delivery Services :
VLS4012ET-1R0N
Comments
    VLS4012ET-1R0N Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Series:
    VLS
    ProductStatus:
    Not For New Designs
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±30%
    CurrentRating(Amps):
    2.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    2.5A
    DCResistance(DCR):
    60mOhm Max
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Size/Dimension:
    VLS4012ET-1R0N FAQ
    1. How to order VLS4012ET-1R0N on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the VLS4012ET-1R0N price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of VLS4012ET-1R0N?
    VLS4012ET-1R0N Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.