WB0805T2N2SJ
WB0805T2N2SJ
Part Number :
WB0805T2N2SJ
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Description :
WW IND 0805 2.2NH 5%
Datasheet :
WB0805T2N2SJ.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
6000
Delivery Services :
WB0805T2N2SJ
Comments
    WB0805T2N2SJ Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    WB
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ceramic
    Inductance:
    2.2 nH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    600 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    80mOhm Max
    Q@Freq:
    35 @ 1.5GHz
    Frequency-SelfResonant:
    3GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    250 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0805
    WB0805T2N2SJ FAQ
    1. How to order WB0805T2N2SJ on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the WB0805T2N2SJ price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WB0805T2N2SJ?
    WB0805T2N2SJ Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.