WB1008T1R2SJ
WB1008T1R2SJ
Part Number :
WB1008T1R2SJ
Description :
WW IND 1008 1200NH 5%
Datasheet :
WB1008T1R2SJ.pdf
Delivery Services :
WB1008T1R2SJ
Comments
    WB1008T1R2SJ Specifications
    Inductance:
    1.2 µH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    310 mA
    DCResistance(DCR):
    2Ohm Max
    Q@Freq:
    35 @ 50MHz
    Frequency-SelfResonant:
    250MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    25 MHz
    1008
    WB1008T1R2SJ FAQ
    1. How to order WB1008T1R2SJ on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the WB1008T1R2SJ price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WB1008T1R2SJ?
    WB1008T1R2SJ Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.