WB1008T2R0SJ
WB1008T2R0SJ
Part Number :
WB1008T2R0SJ
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Description :
WW IND 1008 2000NH 5%
Datasheet :
WB1008T2R0SJ.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
4000
Delivery Services :
WB1008T2R0SJ
Comments
    WB1008T2R0SJ Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1008 (2520 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    WB
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ceramic
    Inductance:
    2 µH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    280 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    2.8Ohm Max
    Q@Freq:
    25 @ 50MHz
    Frequency-SelfResonant:
    160MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.9 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1008
    WB1008T2R0SJ FAQ
    1. How to order WB1008T2R0SJ on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the WB1008T2R0SJ price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WB1008T2R0SJ?
    WB1008T2R0SJ Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.