WB1008T2R2SG
WB1008T2R2SG
Part Number :
WB1008T2R2SG
Description :
WW IND 1008 2200NH 2%
Datasheet :
WB1008T2R2SG.pdf
Delivery Services :
WB1008T2R2SG
Comments
    WB1008T2R2SG Specifications
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±2%
    CurrentRating(Amps):
    280 mA
    DCResistance(DCR):
    2.8Ohm Max
    Q@Freq:
    28 @ 50MHz
    Frequency-SelfResonant:
    160MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.9 MHz
    1008
    WB1008T2R2SG FAQ
    1. How to order WB1008T2R2SG on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the WB1008T2R2SG price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WB1008T2R2SG?
    WB1008T2R2SG Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.