WCLA1005V1-6R8-R
WCLA1005V1-6R8-R
Part Number :
WCLA1005V1-6R8-R
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Description :
FIXED IND 6.8NH 680MA 260MOHM SM
Datasheet :
WCLA1005V1-6R8-R.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
990
Delivery Services :
WCLA1005V1-6R8-R
Comments
    WCLA1005V1-6R8-R Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    WCLA1005V1
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    6.8 nH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    680 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    260mOhm Max
    Q@Freq:
    23 @ 250MHz
    Frequency-SelfResonant:
    4.8GHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    250 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0402
    WCLA1005V1-6R8-R FAQ
    1. How to order WCLA1005V1-6R8-R on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the WCLA1005V1-6R8-R price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WCLA1005V1-6R8-R?
    WCLA1005V1-6R8-R Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.