WCLA2012V1-100-R
WCLA2012V1-100-R
Part Number :
WCLA2012V1-100-R
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Description :
FIXED IND 10NH 600MA 150MOHM SMD
Datasheet :
WCLA2012V1-100-R.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
900
Delivery Services :
WCLA2012V1-100-R
Comments
    WCLA2012V1-100-R Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    WCLA2012V1
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    10 nH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    600 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    150mOhm Max
    Q@Freq:
    50 @ 500MHz
    Frequency-SelfResonant:
    4.2GHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    250 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0805
    WCLA2012V1-100-R FAQ
    1. How to order WCLA2012V1-100-R on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the WCLA2012V1-100-R price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WCLA2012V1-100-R?
    WCLA2012V1-100-R Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.