WK73R1ETTP33R2F
WK73R1ETTP33R2F
Part Number :
WK73R1ETTP33R2F
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Description :
RES 33.2 OHM 1% 1/3W 0402
Datasheet :
WK73R1ETTP33R2F.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
19291
Delivery Services :
WK73R1ETTP33R2F
Comments
    WK73R1ETTP33R2F Specifications
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package/Case:
    Wide 0402 (1005 Metric), 0204
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    WK73R
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    33.2 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.333W, 1/3W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Size/Dimension:
    0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
    Height-Seated(Max):
    0.016 (0.40mm)
    NumberofTerminations:
    WK73R1ETTP33R2F FAQ
    1. How to order WK73R1ETTP33R2F on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the WK73R1ETTP33R2F price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WK73R1ETTP33R2F?
    WK73R1ETTP33R2F Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.