WPN252012H2R2MT
WPN252012H2R2MT
Part Number :
WPN252012H2R2MT
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Description :
FIXED IND 2.2UH 1.9A 120MOHM SMD
Datasheet :
WPN252012H2R2MT.pdf
Category :
Fixed Inductors
Unit Price :
Request a Quote
In Stock :
898
Delivery Services :
WPN252012H2R2MT
Comments
    WPN252012H2R2MT Specifications
    Category:
    Fixed Inductors
    Package/Case:
    1008 (2520 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    WPN
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.9 A
    Current-Saturation(Isat):
    3A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    120mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    32MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 MHz
    Features:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    1008
    WPN252012H2R2MT FAQ
    1. How to order WPN252012H2R2MT on EA-CHIP INDUSTRY CO., LIMITED?
    3. Are the WPN252012H2R2MT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WPN252012H2R2MT?
    WPN252012H2R2MT Guarantees
    Service Guarantees
    We guarantee 100% customer satisfaction.